Пресилена дузпа развали звездния миг на Джейми Варди от Бундеслигата

В сблъсък с драматични финални минути Майнц 05 и Хановер 96 направиха 1:1 в 15-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изравниха в предпоследната минута на редовното време от много спорна дузпа, реализирана от Даниел Брозински. Преди това Хендрик Вайдант беше вкарала за “96” в 12-ата минута.

Мачът беше прекъснат за 6-7 минути през втората част заради запалени от гостуващата агитка димки. По тази причина реферът даде 10-минутно продължение, в което “05” реализираха още веднъж чрез Антони Уджа, но голът правилно не беше зачетен заради засада, забелязана от ВАР.
Буквално в края червен картон получи Оливер Зорг от тима на Хановер, но домакините имаха само един шанс да реализират в числено превъзходство.

ВАР обаче прецени също, че в 86-ата минута нападателят на Майнц Жан-Филип Матета е бил фаулиран в наказателното поле от Матиас Остчолек. На повторенията наистина се видя леко докосване тяло в тяло, но гостите така и не приеха, че това е било достатъчно за наказателен удар. Те дълго оспорваха и не позволяваха изпълнението на дузпата и сбиването висеше на косъм.

Тимът от Хановер пропусна да си подсигури успеха още преди това, след като в 75-ата минута Такума Асано се провали сам срещу вратаря на съперника Робин Центнер. Малко преди това обаче и домакините бяха на крачка от попадението, но шутът на Дани Латца срещна гредата.

Късната драма лиши Вайдант от още по-впечатляващ дебют в германския елит. За 23-годишния нападател това беше първа среща в Бундеслигата и той реализира след само 12 минути. Въпросният играч нашумя, след като до лятото беше аматьор в четвърта дивизия, но след това започна ударно за Хановер 96 с три гола с първите си три изстрела при дебютните си участия за Купата на Германия. Днес германецът получи шанс и в шампионата и веднага оправда очакванията. Заради тези си изяви в страната Вайдант е сравняван с Джейми Варди от Лестър, който до 25-ата си годишнина играеше в долните дивизии в Англия, но след това си проправи път до титлата в Премиър лийг и място в националния тим.

С тази точка обаче Хановер остава на предпоследно място, докато Майнц е на десета позиция.