Йордан Николов отива на световните джетски финали в Тайланд

Йордан Николов и отборът му заминават за Тайланд, където до 9-ти декември, ще се проведът световните финали по джетски. Състезанието ще бъде излъчвано по Евроспорт и множество спортни канали.

Йордан Николов е най-добрият състезател по джетски в България. През изминалата година той спечели множество състеазния и направи отличен сезон. Освен в България , Николов се състезава  в Белгия и Хърватска. Успя да се нареди 4 пъти на шампионската позиция от четири кръга във Вир (Хърватска).

В категорията Expert RunAbout Limited, където ще се състезава Николов, джетовете са с по над 450 конски сили. Новата надежда в спорта Калин Николов също ще вземе участие , заедно с Йордан Николов. В категория до 18г. , ще се състезава нашият представител Алекс Петров.

Йордан Николов усилено тренира в отбора на унгареца György Kasza, който е 5-кратен световен шампион и номер едно през последните години. Той подготвя нашия съзтезател през изминалите месеци в Унгария и Франция, за да може той да завърши годината с ново златно отличие.