Спартак с трудна победа над Академик (София)

Отборът на Спартак (Плевен) записа победа в IX кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик (София) с 91:85 (21:15; 26:17; 13:27; 31:26).

Денислав Вутев беше най-резултатен за победителите – 18 точки, Цветослав Острев се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 13 асистенции, а Георги Бързаков приключи със 17 точки.

Цветомир Чернокожев вкара 20 точки за столичани, а Андрей Иванов и Николай Николов завършиха съответно с по 19 и 15 точки.

Първите минути на двубоя преми:наха при размяна на надмощие, след като в началото Спартак се откъсна с малка разлика напред – 8:3, но след това столичани отговориха и на свой ред излязоха напред - 12:10. В последните три минути на първата част и през целия втори период домакините вдигнаха оборотите, като този път не дадоха шанс на съперника да помисли за обрат и почивката дойде при 47:32 в полза на плевенчани.

През третата четвърт „младите“ студенти се хвърлиха да търсят обрат и успяха да заличат целия си пасив, като след 30 минути изоставаха само с една точка – 59:60, но в заключителния период момчетата на Александър Дяковски отново поеха контрол върху събитията на терена и се поздравиха с крайния успех – 91:85.

СТАТИСТИКА ОТ СПАРТАК (ПЛЕВЕН) – АКАДЕМИК (СОФИЯ)