Пирин без проблеми срещу новака Дея

Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като домакини новака Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) в първи мач от 8-ия кръг на Суперлигата на България, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани записаха едва 3-а победа в шампионата, като с 5 загуби и 11 точки остават на 8-о място във временното класиране. Дея пък допусна 7-а загуба, като с една единствена победа и 3 точки се намира а последното 12-о място в подреждането.

Домакините от Пирин не срещнаха големи затруднения, като имаха водеща роля през целия мач. В първите два гейма момчетата на Мирослав Живков повеждаха с 8:3 и правеха голяма разлика, като накрая допускаха повече точки. Третата част бе по-равностойна до 10-а точка, след което разложани отново се откъснаха и спечелиха мача в три гейма за 70 минути игра.

Над всички за Пирин бе Йордан Желязков с 15 точки (50% ефективност в атака) за победата. За тима на Дея спорт Георги Петров завърши с 14 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)
ПИРИН: Франсиско Сотелдо, Йордан Желязков 15, Радослав Попов 10, Благовест Катранджиев 6, Костадин Гаджанов 8, Петър Бъчваров 4 - Христо Колев-либеро (Мартин Кръстев 2, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ДЕЯ СПОРТ: Александър Борисов 1, Георги Петров 14, Стоян Златев 4, Георги Михалев 7, Венцислав Трифонов 8, Кристофър Петров 7 - Мирослав Братанов-либеро (Христо Енков, Мартин Христов, Александър Митков)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА.

Статистика: Валентин Тумбев (скаутмен на Пирин)