Петев изведе Ал Кадисия до успех в дерби

Отборът на Ал Кадисия, който наскоро бе поверен на бившия национален селекционер Ивайло Петев, постигна победа в дербито на Саудитска Арабия срещу Ал Етифак с 2:0.

С успеха тимът продължава с доброто представяне в Близкия изток под ръководството на Петев, като в трите си мача спечели 7 от 9 възможни точки след две победи и едно равенство.

Ахмед Заин даде аванс на домакините в 29-ата минута, а Елтон оформи крайния резултат в петата минута на добавеното време от срещата.

След този кръг Ал Кадисия е девети в професионалната лига на Саудитска Арабия с 14 точки. В идния кръг тимът на Петев гостува на Оход.