100 години ски спорт в България

Уестбрук задмина Кид, а Джордж наниза 47 на Нетс

Ръсел Уестбрук задмина Джейсън Кид във вечната ранглиста по мачове с “трипъл-дабъл” и вече еднолично е трети с общо 108 такива двубоя. Пол Джордж от своя страна наниза 47 точки при победата на Оклахома Сити над Бруклин със 114:112, включително последните 7 точки за своя тим в двубоя и победната тройка.

Уестбрук вкара 21 точки, даде 17 асистенции - само с 4 по-малко от целия противников тим и също така овладя 15 борби и отне 1 топка. Гардът на ОКС обаче пропусна цели 14 стрелби от игра, включително 7 от тройката. Джордж бе във вихъра си и записа най-резултатния си мач, откакто играе за Тъндър, като освен впечатляващите 47 точки, овладя 15 борби и даде 4 завършващи подавания за 37 минути на терена и при стрелба 6/13 от тройката, 9/14 за 2 точки и 11/14 от наказателната линия.

Стивън Адамс вкара 15 точки, а Денис Шрьодер се включи с 12 като резерва. Тъндър спечелиха последната четвърт с 20 точки разлика, след като я започнаха с изоставане от цели 18.

Алън Краб с 22 точки и Джо Харис с 19 бяха най-резултатни за Нетс.