Планът на Клоп тръгна да се обърква, но Ливърпул не се смути и отговори на предизвикателството (видео)

Ливърпул отново се доближи на две точки зад шампиона Манчестър Сити, след като стигна до обрат и победа с 3:1 над Бърнли на "Търф Моор". Юрген Клоп реши да заложи на доста резерви в този двубой, което можеше да му изиграе лоша шега. Домакините изненадващо поведоха с гол на Джак Корк (54'), но мърсисайдци реагираха много бързо и стигнаха до пълен обрат след попадения на Джеймс Милнър (62') и Роберто Фирмино, който се появи като резерва и се разписа с  първото си докосване в мача. В добавеното време Джердан Шакири оформи крайния резултат. Неприятната новина за "червените" е контузията на Джо Гомес, който напусна принудително терена още през първото полувреме.

Клоп бе направил цели седем промени в своя състав в сравнение с дербито с Евертън. Нито един от титулярното напдателно трио на мърсисайдци не започна днес. Роберто Фирмино и Мохамед Салах останаха на скамейката за началото, а Садио Мане изобщо не бе в групата заради контузия. Андрю Робъртсън също пропусна двубоя заради травма. Единствено Алисон, Джо Гомес, Вирджил ван Дайк и Джердан Шакири запазиха местата си. Дивок Ориги, който отбеляза победния гол в дербито на Мърсисайд, Даниел Стъридж и Шакири стартираха в предни позиции.
Фил Бардсли, Джеймс Тарковски, Ашли Уестууд, Роби Брейди и Ашли Барнс започнаха за домакините.
Бърнли се защитаваше добре в началото и не допускаше някакви сериозни опасности пред Джо Харт. Неприятната новина за гостите бе, че един от най-добрите играчи на Ливърпул от началото на сезона - Джо Гомес, получи контузя в глезена и изненесен на носилка в 24-тата минута. Мястото му бе заето от Трент Александър-Арнолд.

В 29-ата минута Ван Дайк нанесе първия точен удар, след като засече с глава центриране от корнер, но този изстрел не бе проблем за Харт.
В 36-ата минута Бардсли отправи истински снаряд от над 30 метра, но топката премина встрани от целта.
Четири минути преди почивката Ашли Барнс засече по страхотен начин от въздуха центриране на Брейди от фаул, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Две минути след подновяването  на играта Кейта, Ориги и Стъридж комбинираха добра. Последният стреля от 20 мета, но Харт внимаваше и успя да избие в корнер.
В 52-рата минута Харт за втори път спаси отбора си след страхотен шут на Кейта от дистанция. Вратарят на домакините отклони топката с дясната си ръка, след което и гредата му помогна.
След доброто начало на второто полувреме за гостите се стигна до изненадващ момент в 54-тата минута, когато Тарковски засече на далечната греда центриране от корнер. Алисон изби, след което се опита да улови, но Ууд чукна топката изпод ръцете му, а Корк я прати във вратата. Стражът на Ливърпул настояваше, че срещу него е извършено нарушение, но попадението бе зачетено - 1:0.

Гостите реагираха много бързо и в 62-рата минута изравниха резултата. Отново Кейта разигра добре с Ориги, който върна топката към Джеймс Милнър. Халфът на мърсисайдци стреля по земя от 22 метра, пращайки топката точно до гредата.
Три минути след това Клоп включи в игра Фирмино и Салах, които замениха Ориги и Морено. Това веднага даде резултат и в 69-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат.
Александър-Арнолд центрира много добре към далечната греда след късо изпълнение на свободен удар. Там Ван Дайк се хвърли и успя да стигне до топката пред аутлинията и същевременно да я центрира в малкото наказателното поле, където Фирмино засече - 1:2.
В 82-рата минута Бърнли като по чудо не допусна нов гол. Харт последователно спаси удари на Кейта и Салах. След това нов шут на египтянина бе блокиран. Разбъркването продължи и добавката на Кейта също бе парирана, но той отново опита да насочи топката с пета към вратата. Този път Бардсли изчисти пред голлинията.
В самия край Алисон се отчете с феноменална намеса. Поредният корнер за Бърнли предизвика известно разбъркване в наказателното поле, а Мий успя да насочи с глава топката към горния десен ъгъл на вратата на гостите. Бразилецът обаче се разтегна и изби топката, след което успя да я запази в игра, преди тя да напусне очертанията на терена. След това Алисон хвърли бързо към Стъридж, който продължи веднага към Салах. Египтянинът прати безупречен извеждащ пас към Шакири, който оформи крайния резултат.
Ливърпул вече има 39 точки, което е най-доброто постижение на отбора след 15 изиграни кръга. Мърсисайдци имат шест точки преднина пред Тотнъм. Бърнли остава на 19-а позиция с девет пункта.