Петото място на Меси е абсурдно, недоволен е Валверде

Петото място на Лионел Меси е класацията за "Златната топка" тази година е абсурдно. Това коментира старши треньорът на испанския шампион Барселона Ернесто Валверде.
Хърватският полузащитник на Реал Мадрид Лука Модрич спечели "Златната топка", след като с клубния си тим спечели Шампионската лига, а с Хърватия игра на финал на Мондиал 2018 в Русия и беше избран за играч номер 1 на турнира.
33-годишният Модрич сложи край на доминацията на Лионел Меси и Кристиано Роналдо в анкетата на "Франс футбол". Португалският нападател тази година остана втори, а Меси - пети в гласуването на 180 журналисти.
"Няма да обсъждам несъответствия в гласуването за наградата. Поздравления за Модрич, но петото място на Меси е абсурд", каза Валверде пред журналисти. Преди дни той пак изрази възмущението си от това подреждане.
Лионел Меси, който е петкратен носител на "Златната топка", изведе Барселона до титлата и Купата в Испания миналия сезон, но Аржентина отпадна на осминафиналите на Мондиал 2018. През миналия сезон футболистът на Барселона стана за рекорден пети път носител на "Златната обувка", след като реализира 35 гола в Ла Лига.

Сега Лука Модрич получи 753 гласа в анкетата, Кристиано Роналдо е с 476, а трети е Антоан Гризман (Атлетико Мадрид) с 414.