Етър победи и изпревари Ботев (Враца) в Първа лига (видео)

Отборът на Етър постигна изключително важен успех в битката за Топ 6. Играчите на Красимир Балъков победиха с 2:1 Ботев (Враца) в сблъсък от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Ивайло" реализира Даниел Младенов още в 7-ата минута. В края на първата част Венцислав Василев удвои аванса на "болярите". Валери Божинов върна интригата в мача с гол в 49-ата минута, но поредното попадение на опитния нападател не бе достатъчно за тима на Сашо Ангелов.

Етър вече е с актив от 27 точки, като изпревари с три пункта врачани в битката за първата шестица.

Двубоят във Велико Търново започна отлично за домакините, които поведоха в резултата след само седем минути игра. Атакуващият футболист на "болярите" Даниел Младенов се разписа, след като получи феноменално извеждащо подаване от Георги Сърмов.
В 32-ата минута Валери Божинов стреля акробатично към вратата на Христо Иванов, но страничният съдия правилно отсъди засада.

В 41-ата минута Велко Батрович изпълни пряк свободен удар от над 25 метра. Черногорецът шутира много добре, коженото кълбо тупна пред Костов, но вратарят на гостите се намеси, избивайки в ъглов удар. Секунди по-късно обаче Димо Атанасов центрира в наказателното поле към Венцислав Василев, който наказа несигурната намеса на стража на врачани.
Секунди преди края на първата част Флорент Боджадж остана сам срещу Костов, нападателят пробва да го прехвърли, но младият вратар успя с една ръка да избие в корнер. Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути.

Втората част започна отлично за Ботев. В 49-ата минута Петър Атанасов изведе Валери Божинов, опитният стрелец с едно докосване прати топката в мрежата на Христо Иванов.

В 52-ата минута Венцислав Керчев получи директен червен картон. Младият футболист влезе изключително грубо в краката на Венци Василев, а за главния съдия Драгомир Драганов не остана нищо друго, освен да изгони бранителя.

В 73-ата минута резервата Иван Стоянов центрира в наказателното поле към Даниел Младенов, който обаче не успя да засече подаването. В 83-ата минута Иван Стоянов проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Костадин Гаджалов с гърди отклони топката в гредата. Секунди по-късно отново Стоянов центрира, но този път към резервата Иван Петков, който с глава стреля над гредата.

Секунди преди края на сблъсъка Боджадж можеше да запише името си сред голмайсторите, но атакуващият футболист на Етър стреля право в тялото на Красимир Костов. Това бе и последната ситуация на стадион “Ивайло”.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

1:0 Даниел Младенов (7')