Брайтън убедителен и с 10 души

Отборът на Брайтън постигна убедителна победа с 3:1 у дома над Кристъл Палас в двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг и се утвърди в първата половина на таблицата. "Чайките" играха почти цял мач с човек по-малко, след като в 28-ата минута Шейн Дъфи беше изгонен. Всичко в мача се реши през първите 45 минути. В 24-ата минута Глен Мъри откри, като беше точен от дузпа.

След това бранителят Леон Балогун удвои преднината на своите с красиво попадение. В самия край на полувремето поредното попадение в мрежата на Кристъл Палас реализира Флорин Андоне. Румънският национал впечатли с отличен рейд по крилото, който завърши с диагонален шут в далечния ъгъл на Уейн Хенеси.

До края на мача гостите успяха да стигнат само до почетен гол, отбелязан от дузпа и дело на Лука Миливойевич. С успеха Брайтън вече е 10-и с 21 точки, докато Кристъл Палас върви 15-и с 12.