Берое взе нужното и продължава напред в Европа

Женският волейболен отбор на Берое (Стара Загора) продължава напред в европейските клубни турнири. Воденият от треньора Петър Дочев тим отстъпи като гост на гръцкия Арис (Солун) с 2:3 (25:22, 25:16, 16:25, 20:25, 13:15) в мач-реванш от 1/16-финалите на третия по сила евротурнир "Чалъндж къп", игран тази вечер пред едва 250 зрители в залата на Националния спортен център "Микра".

Така след категоричната победа с 3:0 в първата среща, Берое взе нужните два гейма и се класира за 1/8-финалите на турнира, където ги очаква френския гранд Волеро (Льо Кане), с българските националки Гергана Димитрова и Мира Тодорова в състава си. Първият мач между двата тима ще бъде между 18-и и 20-и декември в Стара Загора, а реваншът ще е след Нова година.

Домакините от Арис тръгнаха добре в първия гейм на срещата, като поведоха от начало и поддържаха темпото. "Зелено-белите" от Берое, обаче, се мобилизираха в ключовите моменти и го взеха с 25:22. Във втората част старозагорки владееха положението през цялото време и убедително я спечелиха с 25:16, с което на практика се класираха за 1/8-финалите на турнира. Това позволи на треньорът на Берое Петър Дочев да даде шанс за изяви на всичките си резерви до момента. В следващите две части гъркините контролираха играха и вкараха мача в тайбрек. Там играта бе доста оспорвана, но в крайна сметка Арис спечели след 15:13 и 3:2.

Най-резултатна за Берое стана Ваня Върбанова с 11 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане), а Веселина Григорова и Виолина Николова добавиха по 10 точки. За тима на Арис украинката Вероника Худима бе над всички с 22 точки (1 блок, 1 ас, 44% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) за победата.

АРИС (СОЛУН, ГЪРЦИЯ) - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА, БЪЛГАРИЯ) 3:2 (22:25, 16:25, 25:16, 25:20, 15:13)
АРИС: Кристина Джурич 2, Анастасия Гугуси 13, Маделайн Монтаньо 12, Вероника Худима 22, Наталия Метакса 11, Анна Питта 3 - Мария Хициу-либеро (Елена Бака 5, Елефтерия Пападопулу 7, Елпиники Зоиду 4, Ева Василеу, Олга Петриноли-либеро)
Старши треньор: СТЕЛИОС КУТУНИДИС
БЕРОЕ: Тамара Роганович, Веселина Григорова 10, Хелена Перич 6, Ваня Върбанова 11, Нора Богданова 7, Виолина Николова 10 - Патрисия Йончева-либеро (Радостина Маринова 8, Мария Кривошийска 4, Василена Папанова, Гергана Петрова 8, Дани Найденова 6, Диана Казакова-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР ДОЧЕВ.