Хана Йоберг спечели престижната награда на "Свенска Дагбладет"

Състезателката по биатлон Хана Йоберг спечели престижната спортна награда на "Свенска Дагбладет" за олимпийската титла от Игрите в Пьончан през февруари тази година. Йоберг сензационно спечели индивидуалния старт на 15 км в Пьончан, побеждавайки Анастасия Кузмина от Словакия и германката Лаура Далмайер.

"Това е огромно признание за мен да получа тази голяма награда", каза Йоберг, след като беше почетена от шведския ежедневник "Свенска Дагбладет" за спортното постижение на годината.

"Това е почти толкова невероятно, колкото спечелването на олимпийската титла", каза тя от Поклюка (Словения), където ще участва в първия индивидуален старт за сезона от Световната купа по биатлон в четвъртък. От 1925 година насам 30 спортисти или отбори от зимни спортове са печелили тази награда, срещу 72 от летните спортове.

Миналата година това престижно отличие получи Сара Шострьом, след като спечели три златни медала на световния шампионат в Будапеща.