Люлин без загубен гейм в Група А от А НВГ

Волейболистите на Люлин (София) победиха като домакини Чорни (Брезник) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) в мач от втория кръг на група А от първенството в трета група при мъжете – А НВГ. Двубоят се игра в столичната зала „Сиконко“, като състезатели на клуба, фенове и приятели изпълниха трибуните на залата за да подкрепят своите любимци. С това Люлин отбеляза втора поредна чиста победа и без загубен гейм оглави класирането на група А с 6 точки. Тимът на Чорни е на четвърта позиция без успех.

„Доволен съм от победата. В първите два гейма играха по-опитните, в третия гейма започнахме с младите от отбора, нашите прекадети и подкрепени от публиката в залата те се представиха на ниво, като спечелихме гейма“, коментира за BGvolleyball.com шефът на ВК Люлин Деян Нинов.

С втора победа в групата се поздрави и тимът на Септември (София) който поледи Софийски университет с 3:1 гейма. Така волейболистите на Септември са на второ място в класирането с по-лоша геймова разлика от Люлин. Тимът на СУ отбеляза втора загуба, като заема трета позиция в подреждането.

Програма, резултати и временно класиране в група А на А НВГ вижте тук.