Дузпа помогна на Милан за обрат на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Италианският гранд Милан се измъчи за домакинска победа над Парма с 2:1. "Дуковете" откриха резултата чрез Роберто Инглезе в 49-ата минута, но Патрик Кутроне и Франк Кесие от дузпа донесоха обрат. С успеха днес футболистите на Дженаро Гатузо се наредиха четвърти във временното класиране на Серия "А".

Първото полувреме предложи слаб футбол, който не задоволи зрителите на "Сан Сиро". През повечето време "росонерите" се лутаха около наказателното поле на гостите, но най-чистото положение се откри пред играчите на Роберто Д'Аверса. В осмата минута Тиемуе Бакайоко стреля с глава, но Луиджи Сепе спаси. В 17-ата минута дойде ново опасно центриране пред вратаря на Парма, но отново не се стигна до гол. Малко по-късно Давиде Калабрия потърси мрежата от шут, но не сполучи.

В 37-ата минута Рикардо Гальоло можеше да смълчи трибуните в Милано, но ударът с глава на защитника премина на сантриметра от вратата на Джанлуиджи Донарума.

Втората част бе значително по-динамична и именно тогава паднаха головете. Роберто Инглезе откри резултата с хубав изстрел с глава в 49-ата минута. Централният нападател на Парма промуши Донарума след центриране от корнер. В 55-ата минута Патрик Кутроне изравни. Таранът на домакините намери мрежата от воле и реализира своя трети гол в шампионата.

В 71-ата минута Кесие не даде шанс на Сепе с точно изпълненение на 11-метров наказателен удар. Решението на главния съдия Джанпаоло Калварезе дойде след "помощ" от ВАР. Повторенията показаха, че бранител на "дуковете" действа като волейболния посрещач Филипо Ланца в пеналтерията на своите.

До края на мача миланистите не допуснаха ново колебание пред Донарума, но и други голове в мрежата на Сепе нямаше. Така поне временно "росонерите" се закачиха за топ 4, а Парма остана на шеста позиция.

Милан - Парма 2:1

0:1 Инглезе (49)