Ница не успя да се справи с последния

Отборите на Гинган и Ница не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 15-ия кръг на Лига 1. “Орлетата” бяха по-активният тим по време на целия двубой, но така и не намериха пътя към вратата на домакините. Така играчите на Патрик Виейра пропуснаха отлична възможност да се доближат на три точки от второто място и за момента остават семди с 24. Гинган от своя страна остава на дъното с едва осем. Спасителната зона обаче е само на пет точки.

Новакът Ним разби с 3:0 Амиен. Денис Буанга откри резултата в края на първото полувреме, а през втората част Рашид Алиуи добави нови две попадения. Ним заема осма позиция с 20 точки, а Амиен е 17-и с 13.

Анже и Каен завършиха нaравно 1:1. Пиерик Капел откри за домакините, но Клаудио Бовю изравни за бретанците. Анже е на 13-о място със 17 точки, а Каен е с 13 на 16-а позиция.