Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Неостаряващият Куалярела върна Самп в релсите (видео)

Ветеранът Фабио Куалярела отново доказа, че дори и на 35 години е сред най-добрите нападатели в Серия "А". Два негови гола помогнаха на Сампдория да разгроми с 4:1 Болоня и да сложи край на серията си от 5 мача без победа. Денис Прает и Гастон Рамирес също се разписаха за "моряците", а Андреа Поли беше точен за Болоня.

След равенството в дербито с Дженоа, Сампдория на всяка цена искаше да зарадва феновете на "Луиджи Ферарис". Джанлука Капрари направи перфектен пробив в наказателното поле и поднесе топката на Прает, който откри резултата в 10-ата минута. Белгийският халф наскоро поднови договора си и това беше добър начин да го отпразнува.
Поли вкара за 1:1 в 17-та минута, но много бързо Сампдория си върна преднината. Куалярела овладя топката на границата на наказателното поле и с премерен удар наказа вратаря на гостите Лукаш Скорупски.

В края на полувремето Капрари още веднъж показа, че има нюх към извеждащия пас. Този път той намери Гастон Рамирес и уругваецът се разписа за 3:1.

След почивката падна само един гол, дело на Куалярела. бившият италиански национал засече центриране от левия фланг и вече има 7 гола през сезона.

В класирането Сампдория е на 8-о място с 19 точки, а Болоня е в зоната на изпадащите с 11.