Много работа за ВАР и интрига до края между Хофе и Шалке

Напълно според очакванията участниците в Шампионската лига Хофенхайм и Шалке 04 изиграха драматичен сблъсък, завършил 1:1. Мачът от 13-ия кръг на Бундеслигата обаче се превърна в голямо изпитание за съдиите и системата ВАР. Главният Роберт Кампка отсъди две дузпи по този начин и отмени трета такава.
След това реми Хофе е на шеста позиция в класирането, докато отборът от Гелзенкирхен е на 11-о място. Това беше и пореден дуел между съвипускниците от треньорската школа Юлиан Нагелсман и Доменико Тедеско, които са считани за двамата най-перспективни треньори сред младите специалисти в Германия.

Още в 7-ата минута домакините бяха на крачка от излизане напред, но шутът на Стивън Цубер се отби в гредата.

Първата дискусионна ситуация дойде в 42-ата минута, когато въпросният Цубер влезе на шпагат на Даниел Калиджури, а след неговото подаване топката срещна ръката на швейцареца. Първоначално арбитърът посочи бялата точка, но по-късно - след като изгледа запис на положението - прецени, че Цубер не е действал умишлено и отмени наказателния удар.

Гостите показаха, че се чувстват ощетени, но това не беше нищо в сравнение със случилото се в 57-ата минута. Тогава Кампка отсъди 11-метров удар за Хофенхайм за игра с ръка на Бастиан Очипка. Футболистите на Шалке имаха претенции за това, че точно преди изстрела на Ишак Белфодил нападателят на домакините също игра с ръка. Съдията реши, че Белфодил не го е направил нарочно и така в крайна сметка дузпата беше изпълнена и реализирана от Андрей Крамарич. Така хърватският национал реализира в пети пореден мач на тима от Зинсхайм.

В 67-ата минута самоотвержена намеса на Касим Адамс Нуху лиши Суат Сердар от изравнително попадение.

Дойде и 73-ата минута, когато пак ВАР трябваше да помага. Тогава реферът отсъди наказателен удар в полза на Шалке за препъване на Калиджури от страна на Ермин Бичакчич. От повторенията не се видя ясно дали имаше нарушение, но в крайна сметка решението на Кампка остана, а Набил Бенталеб не сгреши от бялата точка - 1:1.

Четири минути по-късно красиво воле на Бенталеб за малко да се озове в мрежата, но вратарят Оливер Бауман протегна ръка в последния момент и отрази.

Последният шанс беше за домакините в добавеното време, когато Жоелинтон засече центриране от фал, но Ралф Феерман отрази.

След седмица е дербито на Рур между Шалке и Борусия (Дортмунд), а Хофе ще гостува на Волфсбург.