Левски се спаси срещу новак след страхотен обрат (статистика)

Волейболният отбор на Левски се спаси срещу новак и записа драматична 5-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на играещия старши треньор успяха да направят пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (14:25, 21:25, 26:24, 25:20, 15:11) като гости Дея спорт (Бургас) в мач от 7-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така "сините" се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 13 точки, но и с мач повече. Дея пък е на предпоследната 11-а позиция с едва 1 победа, 6 загуби и 3 точки, като измести Миньор (Перник), който има по-лоши показатели. Левски вече изигра срещата си от следващия 8-и кръг (б.р. заради участието си в евротурнирите - загуби от Добруджа с 1:3 гейма), докато бургазлии ще гостуват на коравия тим на Пирин (Разлог). Двубоят е следващата неделя (9 декември) от 18,00 часа.

Домакините от Дея започнаха силно в първия гейм и поведоха с 1:0 след повече от убедителното 25:14. Във втората част волейболистите на Весела Братоева имаха предимство до средата, след което "сините" набраха инерция и изравниха при 15:15. При 19:17 Дея отново излезе напред, след което затвори гейма в своя полза след 25:21. След като изостанаха с 0:2, в третия гейм левскарите заиграха по-мотивирано. Бургазлии, обаче, не оставиха дълго да доминират и играта продължи равностойно. В крайна сметка момчетата на Владо Николов измъкнаха успеха след 26:24 и намалиха пасива си на 1:2.

Бургаският тим поведе в четвъртата част, но изпусна шансовете си и "сините" изравниха 2:2 гейма след 25:20 и вкараха мача в тайбрек. Там двата отбора си оспорваха лидерството до 8:7, след което Левски дръпна с три точки. Домакините от Дея отново опитаха да се върнат, но не се получи. Левски останаха стабилни до края и се поздравиха с победата след 15:11 и 3:2.
Играещият старши треньор на “сините” Владо Николов заби 23 точки (1 ас, 1 блок, 34% ефективност в атака), а Иван Петров добави още 20 точки  (4 блока, 42% ефективност в атака, 41% перфектно и 68% позитивно посрещане) за успеха на Левски.

Георги Петров стана най-резултатен в мача с 24 точки  (2 аса, 1 блок, 34% ефективност в атака), а Стоян Златев добави още 17 точки  (1 блок, 41% ефективност в атака, 26% перфектно и 53% позитивно посрещане).
ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ) 2:3 (25:15, 25:21, 24:26, 20:25, 11:15)
ДЕЯ СПОРТ: Александър Борисов 2, Георги Петров 24, Георги Михалев 16, Стоян Златев 17, Венцислав Трифонов 9, Кристофър Петров 11 - Мирослав Братанов-либеро (Христо Велков-либеро, Александър Митков 2)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Владимир Николов 23, Иван Петров 20, Трифон Лапков 15, Теодор Богданов 1, Марк МакГивърн 10 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 6, Палев, Александър Николов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.