Този път Байерн издържа (видео)

Байерн (Мюнхен) показа по-добра игра в защита и успя да надделее с 2:1 над Вердер (Бремен) като гост в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата, но продължава да бъде на 9 точки от лидера Борусия (Дортмунд), който по същото време надви Фрайбург с 2:0. И двата гола за баварците реализира бившият нападател на домакините Серж Гнабри (20’, 50’), а Юя Осако (33’) беше изравнил. Към края мюнхенци пак бяха подложени на натиск по подобие на предишните си срещи, но този път устояха и спечелиха, с което сложиха край на серията си от три мача без успех в първенството.

Наставникът Нико Ковач отново даде шанс на Франк Рибери и Томас Мюлер, а Ариен Робен, който беше титуляр срещу Бенфика в Шампионската лига, в последния момент беше изваден от групата. Холандецът разбра за това чак на терена при загрявката и се разсърди. Първоначално той беше записан сред резервите. И днес Йошуа Кимих действаше в центъра на терена, а вдясно на защитата мястото му беше заето от Рафиня. Добрата вест за шампионите е завръщането на Кингсли Коман. Той започна сред резервите за първи път от доста време насам, през което лекуваше травма. Французинът обаче се появи на терена още преди почивката, тъй като Рибери напусна с контузия.
 Вердер вече е със само 1 точка в последните пет кръга и се отдалечава от челните позиции, на които беше по-рано през кампанията. Макс Крузе водеше нападението на домакините.
Баварците стартираха много силно в търсенето на гола. В 7-ата минута Роберт Левандовски имаше възможност да реализира, но Иржи Павленка парира силния му изстрел от 6-7 метра.
В 15-ата минута Кимих опита да реализира с левия крак в далечния ъгъл и не беше далеч от това.
Настойчивостта на гостите им се отплати в 20-ата минута. Тогава те искаха дузпа за нарушение срещу Франк Рибери, но пък и не спряха да играят, като секунди по-късно Кимих изведе Гнабри и той даде аванс на Байерн - 1:0.
В ответната атака Мануел Нойер спаси опасен удар на Теодор Гебре Селасие.
В 26-ата съвсем малко не достигна на Томас Мюлер да реализира с глава за 2:0.
Домакините трудно стигаха до наказателното поле, но пък не се притеснявах да стрелят от далечно разстояние. Това стори Нури Шахин в 29-ата минута, но и този път Нойер не допусна грешка.
Четири минути по-късно обаче вратарят сбърка, след като не прецени излизането си и беше наказан от Осако, който с глава насочи кълбото в мрежата му. Жером Боатенг също не се справи със задълженията си и носи вина за попадението.
Гостите започнаха силно и втората част и още в 47-ата минута Мюлер се размина с гола. Три по-късно обаче германският национал подаде към Гнабри, който имаше шанс кълбото да се отбие в тялото му и отново да посети мрежата на Вердер - 1:2.
След това домакините заиграха по-агресивно, но гостите се справяха с това. Коман и Дейвид Алаба имаха възможности за трето попадение, но Павленка беше на мястото си.
Играта се оживи в 76-ата минута с влизането на Писаро. На ветерана му трябваха само няколко секунди, за да създаде положение пред Крузе, но топката профуча край гредата.
До края имаше основно балонни центрирания в наказателното поле на Байерн, но играчите в червени екипи се справиха с това. В добавеното време те получиха числено преимущество след втори жълт картон на Никлас Мойсандер от състава на Вердер, но нямаше за кога това да окаже някакво влияние.
Баварците се надяват след седмица да съкратят от изоставането си от Борусия, защото приемат Нюрнберг, а по същото време "жълто-черните" рискуват да загубят точки в дербито с Шалке 04.