Райо Валекано с първа победа на "Вайекас"

Отборът на Райо Валекано постигна първа победа у дома през сезона, след като надви с 1:0 Ейбар в първия двубой от 14-ия кръг на Примера дивисион. Така Райо зарадва феновете си на "Вайекас", които не бяха виждали успех на любимците си през кампанията на собствен терен.

Единствената победа на тима през сезона беше постигната на 14 септември - 1:0 като гост на Уеска. Гостите от Ейбар показаха по-добър футбол, но късметът беше на страната на столичани. В 49-ата минута Райо Валекано стигна до интересна ситуация, след като Адриан Ембарба нацели греда, но преди това беше играл с ръка.

Резултатът беше открит обаче само четири минути по-късно именно от Ембарба, който се възползва от асистенция на Алекс Морено, за да прати топката в мрежата на гостите. Така Райо нанесе първа загуба на Ейбар в последните четири мача и се отдалечи от последното място в красирането, като вече е 19-и с 10. На дъното остана Уеска със 7.