Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Тотнъм удари Интер, битката остава до края (видео + галерия)

Тотнъм победи Интер с 1:0 с гол на резервата Кристиан Ериксен в двубой от група В на Шампионската лига и остана в битката за място в плейофите. Дори и равенството в Лондон стигаше на "нерадзурите" за прескачане на групите, но планът им да удържат 0:0 издържа само до 80-ата минута, когато датчанинът завърши бърза контраатака. Така всичко ще се реши в последния кръг, като при равенство на точките предимство ще има Тотнъм.

През първата част Тотнъм доминираше, но Интер успяваше да задържа топката и не позволяваше на домакините да организират скоростните си атаки. Най-близко до гола Тотнъм беше след удар на Уинкс, който срещна гредата. След почивката картината не се промени особено.
В 52-ата минута Лукас Моура беше изведен дълбоко в половината на Интер с далечно подаване, финтира Милан Скриняр, но не успя да стреля. Тотнъм вдигна оборотите в тези минути, но "нерадзурите" се бранеха майсторски. В 56-ата минута Матиас Весино изработи пряк свободен удар на границата на наказателното поле, Матео Политано стреля по земя, но топката беше изчистена в ъглов удар и опасността отмина. В 60-ата минута една коварно отклонена с глава топка от Ян Вертонген едва не попадна в мрежата зад Самир Ханданович.

В ответната атака Марсело Брозович с хубав пас изведе Мауро Икарди пред вратата на Юго Лорис, но отбраната на Тотнъм самоотвержено се намеси и не позволи на аржентинеца да стреля. Само минута по-късно Хеунг-Мин Сон създаде най-голямата опасност пред вратата на Интер до този момент, след като нахлу в наказателното поле отдясно и стреля, но защитник на гостите протегна крак и изчисти топката в ъглов удар. Отбраната на Интер отново беше матирана с далечно центриране в наказателното поле, като Вертонген изскочи зад защитата и отправи удар с глава, но не му достигна точност. Все пак Тотнъм стигна до попадение в 80-ата минута, като негов автор стана влезлият като резерва Кристиан Ериксен. Сисоко нахлу отляво, чукна топката към Деле Али, който подаде към връхлитащия Ериксен, който отблизо прониза вратата на Интер.

След гола "нерадзурите" се активизираха, но Тотнъм не им отстъпваше инициативата. Все пак Интер стигна до ситуация за гол в добавеното време, когато Асамоа стреля мощно, но топката се отби в тялото на защитник на Тотнъм. Така Тотнъм постигна целта си и всичко в битката за второто място ще се реши в последния кръг, когато лондончани гостуват на Барселона, докато Интер приема ПСВ.