Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Добруджа надигра Пирин във Варна (видео)

В мач от мъжкото първенство на А РХГ Добруджа (Добрич) се наложи с 26:21 над коравия тим на Пирин (Гоце Делчев). На полувремето резултатът бе 11:7. Най-много точни попадения в тази среща реализира Джошкун Якубов – 10, Александър Димитров добави 6, а капитанът Илиян Илиев – 4 гола за победата. За съжаление Илиев не можа да завърши мача, тъй като 5-6 минути преди края получи червен картон за три наказания от по 2 минути. Същата участ сполетя минута по-късно и Георгиев от отбора на Пирин.

Мачът бе доста равностоен през първото полувреме и до средата на второ, когато по-добрата физическа подготовка на добруджанци си каза думата и те поведоха с 5 гола преднина, която се запази до последния съдийски сигнал. Вратарят Емил Иванов има съществен принос за победата с направените от него 19 успешни спасявания.

Поради ниските температури и развалената парна инсталация на зала "Русалка" ръководството на Добруджа е принудено от доста време да търси варианти за наемане на зали в близост до Добрич. Зала "Добротица", макар и да е газифицирана е тясна и не отговаря на стандартите на БФХ. В залата в Каварна не работи таблото, така че освен във Варна, хандбалистите могат да ползват и прекрасната база на СОК Камчия. Най-вероятно там ще се изиграе и мачът от турнира за Купата на България, в който жребият среща отново Добруджа и Пирин.