100 години ски спорт в България

Бъки си върна на Шумен и се класира на полуфинал за Купата на България (видео)

Женският хандбален отбор на Бъки (Габрово) се класира за финалната четворка в турнира за Купата на България. Воденият от Веселина Златева тим надигра в зала "Орловец" Шумен 98 с 31:23 и продължава напред в надпреварата.

Габровският състав взе сладък реванш, след като преди седмица допусна поражение от същия съперник в мач от първенството. Този път домакините от Бъки започнаха мотивирано срещата, играха организирано в защита и затрудниха максимално хандбалистките на Шумен, които бяха принудени да търсят стрелба от 9-метровата линия. Ивон Дюлгерова, обаче, беше стабилна на вратата. Грешките на гостенките позволиха на габровския тим да използва силното си оръжие – контраатаката, и още в първия четвърт час от мача Бъки взе добър аванс – 8:3. Разликата достигна до 8 гола в 22-та минута - 12:4, можеше да се увеличи и още, ако домакините бяха по-концентрирани в атака. Направени бяха и два пропуска от линията за изпълнение на 7-метров наказателен удар. Избраничките на Николай Начев се възползваха и успяха да намалят изоставането си до почивката, която дойде при резултат 10:15.

През втората част играта беше по-равностойна. Лековато пропуснати голови възможности в нападение позволиха на шуменки да реализират три поредни попадения и да намалят пасива до три гола в 51-та минута - 24:21, но Веселина Златева взе навременен тайм-аут и след него нещата отново си дойдоха на мястото. След 7:2 в последните 8 минути, габровският тим си осигури победата с финалното 31:23.

Неприятен вкус на победата даде излизането от игра заради контузия на Милица Колева. Крилото на Бъки усука коляно още в 10-та минута на мача и молбите на всички в клуба са травмата й да не е сериозна.

Лидия Ковачева наниза 9 гола за успеха, Мари Томова добави 8, а Мадлен Тодорова завърши с 5. За Шумен 6 пъти се разписа Маринела Панайотова, по 4 гола вкараха Мария Маслева, Християна Драганова и Юлияна Таче.

"Знаех, че ще има разлика и в мотивацията, и в амбицията на момичетата. Много съм доволна от играта в защита, особено през първото полувреме. Притеснявам се за Милица и силно се надявам да не е нещо сериозно. Поздравявам всички за  победата, защото показаха, че са истински отбор и се бориха до последните минути на мача", коментира треньорката на Бъки Веси Златева.

В битка за участие във финала габровският тим ще срещне състава на Ники спорт, който отстрани от турнира втородивизионния Спартак (Плевен) след победа с 33:25. Другият полуфинален двубой ще противопостави носителят на трофея Свиленград и Етър 64 (Велико Търново). Търновки елиминираха на 1/4-финалите състава на Поморие след успех с 31:22 край морето.