Холандска машина крепи Менен

Нефтохимик ще се изправи тази вечер от 21:30 часа срещу белгийския Менен във втория кръг на Купата на CEV. Българският шампион гостува на четвъртия в местното първенство с амбицията да се реваншира за слабия старт на сезона. Именно от мачовете с този съперник може да бъде решено бъдещето на част от волейболистите в тима, както и на някои от ръководните фактори.

Бургазлии обаче имат много сериозен противник срещу себе си. Освен че се намира в отлична форма (5 поредни победи за първенство и купа), Менен може да се похвали и със сериозна фигура в атака. Става въпрос за диагонала Йенте де Врийс. 24-годишният холандец е вторият най-резултатен волейболист в Първа лига на Белгия. Той е записал 122 точки в 7 мача, или средно по 5,1 на гейм.

Добрата новина за Нефтохимик е, че Теодор Салпаров се завърна в игра срещу Черно море (3:0) миналата седмица и се очаква отново да внесе спокойствие на посрещане и в защита. Предвид съставите на двата отбора опитът е на страната на домакините. Шампионите ни обаче ще опитат да компенсират с ръстовото си предимство, което предвещава и по-добра блокада от тяхна страна.