Убедителни победи за новите водачи в дивизиите на НХЛ Калгари и Тампа Бей

Калгари размаза 6:1 Аризона като гост и излезе начело в Тихоокеанската дивизия на НХЛ с 29 точки, изпреварвайки с 1 Сан Хосе и с три пред Лас Вегас и Анахайм. Ноа Ханфин и Марк Янковски вкараха по два гола всеки от тях за победата, а вратарят им Майк Смит беше съвсем близо да направи 38-ия си шътаут.

Смит, който беше титуляр за първи път от пет мача насам, спаси 28 удара, но се пропука 6:16 минути преди края при 6:0 за неговия тим. Попадението за Аризона вкара Клейтън Келър, но Койотите остават на предпоследното 7-о място в същата дивизия.

Другите два гола вкараха Шон Монахън и Ти Джей Броуди, а три от попаденията на тима от Албърта паднаха при числено намален състав. За Аризона това е четвърта загуба в последните пет мача и са пуснали 11 гола след завръщането на вратаря Анти Раанта.

Тампа Бей отнесе с 5:2 Ню Джърси Девилс и излезе на върха в Атлантическата дивизия с 35 точки, с 1 пред Бъфало. Брейдън Пойнт вкара два гола за успеха на отбора от Флорида и подаде за още един. Останалите три шайби бяха на сметката на Тайлър Джонсън, Седрик Пакет и Алекс Килърн, а тимът им има пет победи в последните шест мача.

Гостите намалиха на 1:3 чрез Стефан Ноесен и на 2:5 пет минути и половина преди края, когато Йеспер Брат вкара след самостоятелен пробив. Вратарят им Кори Шнайдер спаси 30 удара, което обаче се оказа крайно недостатъчно, а и има 17 поредни мача като титуляр без победа.

Нешвил също победи с 5:2 Анахайм, за да увеличи преднината си на 5 точки пред Минесота и Колорадо в Централната дивизия. Остин Уотсън се отличи с хеттрик, а два от головете за успеха паднаха при числено превъзходство. Това е шеста поредна домакинска победа, а Уотсън се разписа по един път във всеки период.

Ник Бонино и Крейг Смит също бяха точни, а вратарят им Пека Рине спаси 17 удара. Той капитулира единствено при ударите на Адам Енрике и Онджей Касе.

Лос Анджелис Кингс обърна Едмънтън Ойлърс с 5:2, след като в началото на втората част изоставаше с 1:2 заради двата гола на Алекс Киасон. Но Дъстин Браун наниза втория хеттрик за деня, след като най-напред откри резултата в 7:56 минута, след това изравни за 2:2, като и двата гола бяха след асистенции на Анже Копитар. Третото му попадение дойде за 4:2 решително в 19:06 в последната третина. Крайното 5:2 оформи Мат Лъф на празна врата 27 секунди преди края, а самият Копитар също се разписа, отбелязвайки за 3:2 в 4:27 минута на последната част.