Хайдук продължава с издънките (видео)

Представянето на Хайдук (Сплит) от началото на сезона е пълен провал. Отборът има само 3 победи след първите 15 кръга в хърватското първенство, а вчера с мъки стигна до домакинско 2:2 срещу Славен Белупо.

Матеус откри за гостите с глава в 31-ата минута. За гола голяма вина носи и стражът Игор Блажевич, познат у нас от престоя си в Левски. В края на полувремето защитата на Славен сбърка фатално, Мирко Ивановски напредна и уцели гредата, а притичалият Ахмед Саид вкара за 1:1.

След почивката Бруно Богойевич за втори път даде преднина на гостите, но Хайро с глава в 74-ата минута оформи крайното 2:2.

В класирането Хайдук е на незавидното 7-о място от 10 отбора, като изостава с цели 19 точки от вечния си съперник Динамо (Загреб).