Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Суворово с десета победа в първенството

Суворово победи у дома Кубрат 2016 с 3:1 в среща от 16-ия кръг на Трета лига - Североизток. На полувремето домакините водеха с 1:0 с гола на Костадин Хараламбиев, реализиран още в 5-ата минута. Още в 47-ата минута гостите от Кубрат изравниха след бърза контраатака, започната от Александър Недев с подаване към Диян Димитров, който надбяга защитата на Суворово и от рамките на наказателното поле вкара за 1:1.

Последва нов натиск на домакините, който беше материализиран от Любомир Михалев в 60-ата минута - 2:1. Пропуски пред вратаря на гостите Димитър Лазаров направиха още Никола Василев, Костадин Хараламбиев, Любомир Михалев и Светослав Павлов. В последните минути на двубоя Кубрат 2016 направи няколко опасни контраатаки, които едва не доведоха до изравняване след пропуските на Диян Димитров, Александър Недев и Атила Юмер.

В 90-ата минута Суворово организира добра контраатака с извеждащ пас към Любомир Михалев. Той навлезе мощно в наказателното поле и от аутлинията подаде към съотборника си Никола Арнаудов, на когото не остана нищо друго освен да насочи коженото кълбо в мрежата на гостите - 3:1. С подновяването на играта от центъра прозвуча последният съдийски сигнал на Михаил Йорданов от Разград.

Вратарят на Кубрат 2016 Димитър Лазаров се превърна в герой, спасявайки много и коварни удари на нападателите от Суворово. Победата затвърди Суворово като лидер в Североизточна трета лига на 3 точки пред Хитрино. В следващия ХV кръг, 1 декември (събота), от 14:00 часа Суворово гостува на Септември 98 (Тервел), докато Кубрат 2016 приема у дома ден по-късно Спартак 1918 (Варна).