Ница влиза във форма

Отборът на Ница постигна четвърта поредна победа в шампионата на Лига 1. “Орлетата” надиграха с 2:0 Лил в мач от 14-ия кръг на първенството и вече са на четири точки от втората позиция в класирането. Играчите на Патрик Виейра стигнаха до успеха с по едно попадение във всяко полувреме. Вилан Сиприен откри в 25-ата минута, а Алан Сен-Максимен удвои в 79-ата. Като цяло домакините бяха по-активният тим по време на целия двубой и заслужено спечелиха трите точки.

По този начин Ница събра 23 точки и в момента е на шеста позиция. Вторият Лион е с 27, а третият Монпелие е с 26. Лил също има 26, но по-лошата голова разлика от южняците им отрежда четвъртата позиция.