Хъдърсфийлд отлепи от дъното

Хъдърсфийлд постигна втората си победа от началото на сезона, след като стигна до 2:0 при гостуването си на Уулвърхамптън. И двете попадения отбеляза Арън Мой. Австралиецът откри резултата в шестата минута и се разписа още веднъж в 74-ата минута. Успехът изкачи тима на Дейвид Вагнер с шест позиции от последното място в класирането до 14-то. Уулвс записа четвърта загуба в последните си пет мача, но все още е в средата на таблицата с актив от 16 точки.

"Териерите" пристигнаха на "Молиню" с най-лошото нападение във Висшата лига, като бяха отбелязали само шест гола в първите си 12 мача. Още в шестата минута те поведоха с попадение на Мой. Той бе изведен след отлична работа на Билинг и Дурм по лявото крило.

Хъдърсфийлд имаше предимство след попадението, но не използва шансовете си. Конголо пропусна добра възможност, а Руи Патрисио спаси след удар с глава на Муние. Алекс Причърд също имаше два добри шанса, като при втория вратарят на Уулвс се намеси отлично.

Домакините се съживиха след почивката и бяха близо до изравняване. Технологията на голлинията показа, че след удар на Хименес с глава топката не е преминала голлинията изцяло. В 74-ата минута Мой удвои аванса на гостите и до голяма степен сложи край на интригата. Той се разписа от пряк свободен удар.

УУЛВЪРХАМПТЪН - ХЪДЪРСФИЙЛД 0:2