Марсилия ликува след хеттрик на Товен (видео)

Хеттрик на Флориан Товен донесе много ценна победа на Олимпик Марсилия при гостуването на Амиен - 3:1. Френският национал изравни в 26-ата минута, след като Бакайе Дибаси беше дал ранен аванс на домакините. В 80-ата минута крилото вкара втори гол, а в добавеното време сложи точка на спора. В 82-ата минута Димитри Пайе пропусна дузпа, но това не се оказа фатално и ОМ си тръгна с трите точки.

Амиен поведе изненадващо още в 8-ата минута чрез Бакайе Дибаси. Защитникът се възползва от грешка на Стив Манданда и от няколко метра не сбърка.

Товен изравни в средата на полувремето с красиво изпълнение. Отново той изведе Марсилия напред в резултата в 80-ата минута с перфектно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле. В 82-ата минута Дмитри Пайе пропусна дузпа, която преди това сам си бе спечелил. Товен оформи своя хеттрик във втората минута на добавеното време.

Футболистите на Руди Гарсия вече заемат петата позиция с 25 точки, домакините остават 16-ти с 13 пункта.