Фантастичен Георгиев върна Рилски към победите

Рилски спортист се върна на победния път след загубата от Левски Лукойл преди седмица. Самоковци се справиха у дома със Спартак (Плевен) с 91:75 и така вече имат шест победи и само поражение, докато за плевенчани това бе четвърто поредно поражение и общо пето от началото на сезона в общо седем мача.

Резултатна първа четвърт даде на домакините преднина от 28:19 след 10 минути в “Арена Самоков”, а в последвалата част и двата отбора не показаха голяма успеваемост в нападение, отбелязвайки си общо 27 точки, като гостуващия тим намали изоставането си до 40:34 на почивката.

В третия период Рилецо сломи Спартак окончателно, печелейки тази част с 11 точки разлика (26:15) и стартирайки последните 10 минути с аванс от цели 17 - 66:49. След последната сирена на таблото бе изписан резултат от 91:75 в полза на играчите на Людмил Хаджисотиров.

Златин Георгиев бе фантастичен и имаше огромен принос за успеха на своя тим. Той наниза 30 точки, включително от 4/6 тройката. Антъни Гуджино с 18 и Джейлън Дженкинс с 12 бяха другите топреализатори за Рилски.

Константин Коев и Николай Маринов нанизаха съответно 25 и 22 за Спартак.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 91:75 (28:19, 12:15, 26:15, 25:26)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Юджийн Харис, Мартин Маринов, Златин Георгиев, Антъни Гуджино, Джейлън Дженкинс (Димитър Маринчешки, Евгени Хаджирусев, Мирослав Васов, Йордан Бозов, Артър Едуардс)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев, Радослав Кочев, Константин Коев, Денислав Вутев, Николай Върбанов (Тодор Тодоров, Николай Маринов, Георги Бързаков, Никола Ангелов, Михаил Цонков)