Царско село продължава да крачи уверено към елита

Отборът на Царско село постигна 13-а победа в шампионата на Втора лига. Днес играчите на Никола Спасов надиграха с 3:1 Струмска слава в мач от 15-ия кръг на втория ни ешелон и към момента имат цели десет точки преднина от втория в класирането Монтана.

Божидар Кацаров откри резултата в 16-ата минута, а дежурният реализатор на тима от полите на Витоша Георги Минчев наниза още два гола и вече има 15 на сметката си. Кристиан Тасев пък намали за гостите от Радомир в 71-ата минута, но това се оказа само почетен гол за тима му.

По този начин Царско село събра 40 точки в актива си и уверено върви към директната промоция в Първа лига. Вторият Монтана е с 30, но и с мач по-малко, тъй като утре играчите на Ферарио Спасов домакинстват на Несебър. Струмска слава от своя страна е на 12-а позиция с 16 точки.