Марица посреща водача ЦСКА в "Колодрума" утре

Шампионът срещу водача във временното класиране е утрешното дерби на четвъртия кръг в Националната волейболна лига на България. В неделната вечер на 25 ноември, от 18:00 б.в., в зала Колодрума отборът на Марица (Пловдив) посреща състава на ЦСКА (София) в битка между последните два все още непобедени тима от началото на първенството.

Евентуален успех за Жълто-сините би довел до закръгляне на безгрешната им серия в НВЛ на 60 поредни победи. Момичетата на Иван Петков все още не са загубили гейм в двата изиграни мача досега, но трябва да се отърсят и от неприятната загуба срещу Безие (Безие) във Франция, с която започнаха третото си участие в Шампионската лига по-рано тази седмица.

С три победи и 9:2 гейма от три изиграни срещи, ЦСКА е лидер в таблицата с временното класиране. Червените от София стартираха с четиригеймова домакинска победа над Раковски (Димитровград). После постигнаха чист успех като гости на новака Перун (Варна), а миналата седмица допуснаха загуба на първия гейм срещу гостуващия Казанлък Волей (Казанлък), но след това си взеха своето за 3:1.

С три победи, но от четири изиграни мача, втори е Берое (Стара Загора) – отборът, загубил у дома с 0:3 гейма от Марица в миналия кръг. Преди това, пловдивчанки надиграха чисто и Славия (София) в първото си домакинство за сезона, а сега заемат третото място в таблицата и се надяват да продължат перфектната си серия и в утрешния двубой с ЦСКА. Победа с 3:0 или 3:1 гейма би извела шампионките на челна позиция в класирането.

Селекцията на софийския тим се състои от млади волейболистки, водени от 18-годишната Борислава Съйкова, която по-рано тази година получи повиквателна от Иван Петков за разширения състав на българския национален отбор.

Съдии на срещата между Марица и ЦСКА утре ще бъдат Ангел Ангелов и Христо Янев от Бургас.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Колодрума, а сайтът на клуба ще проследи на живо развоя на резултата.