Етър и Ники Спорт се класираха за полуфиналите за Купата на България по хандбал

Етър'64 победи Поморие с 31:22 (11:10) като гост и се класира за полуфиналите в турнира за купата на България по хандбал за жени. Домакините започнаха добре, като изненадаха съперника с активна защита с рядко практикуваната тактика 4-2 и до 18-ата минута имаха аванс от 7:4. Постепенно великотърновки нагодиха играта си и започнаха да стопяват пасива, като на почивката дори се оттеглиха с гол аванс.

Гостенките стартираха силно втората част и до 40-ата минута успяха да поведат със 17:11, като до края контролираха срещата. Най-резултатни на победителките бяха Миглена Христова с 9 попадения, а по 5 пъти се разписаха Мария Йорданова и Деница Асенова. За Поморие с 8 гола се отличи Йорданка Тодорова , а 4 гола добави Силвия Кузманова.

В друга среща от четвъртфиналите на надпреварата Ники Спорт победи като гост втородивизионния Спартак Плевен с 33:25 (18:9) и също продължава напред в надпреварата.

снимка: sport-vt.com