Няма промяна: Реал Мадрид пак аварира и върна лошото усещане (видео)

Часове след разкритата от Football Leaks информация, че капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се е провалил на допинг тест тимът записа седма загуба от началото на сезона във всички турнири. Повече от изненадващо победителят в Шампионската лига беше разгромен с 3:0 от скромния тим на Ейбар в мач от 13-ия кръг на Ла Лига, игран на “Ипуруа”.
Това беше първа среща за Сантиаго Солари като постоянен старши треньор на “лос бланкос”, но нещата не се развиха според плана му. Столичани се представиха отчайващо слабо и заслужено си тръгнаха унижени. Евентуална победа щеше да ги доближи на точка до лидера Барселона поне за няколко часа, но в крайна сметка отборът вече има повече срещи в първенството, които не е спечелил - 2 ремита и 5 поражения срещу 6 успеха.

Гонсало Ескаланте заби първия гол в 16-ата минута, Серхи Енрик удвои в 52-ата, а в 57-ата Кике направи 3:0, с което Ейбар регистрира изобщо първия си триумф над Реал в своята история. Още при 0:0 Кике беше ударил греда. Много силен мач за домакините направи младият Марко Кукурейя, който е преотстъпен от Барселона. Дългокосият талант изработи и трите попадения за баските.

Солари пак беше оставил Иско на пейката - за пети пореден път, а вместо него започна Марко Асенсио. Възстановеният от травма Даниел Карвахал беше сред резервите и се появи в течение на двубоя на мястото на виновника за втория гол Алваро Одриосола. Рафаел Варан и Марсело се завърнаха в стартовите 11, а Дани Себайос влезе в халфовата линията на мястото на контузения Каземиро. Вторият вратар Кейлор Навас не успя да се излекува и Кико Касийяс беше резерва на Тибо Куртоа. Рамос беше титуляр.

Домакините заложиха на 4-4-2 със Серхио Енрик и Кике в атака. Титулярният вратар Марко Дмитрович е контузен и за това днес пазеше Асиер Риесго.
Срещата започна с опасност за домакините, след като още в 3-ата минута Кике стреля опасно и страничната греда спаси Мадрид.
Само две минути по-късно Гарет Бейл заби топката в мрежата на Ейбар, но голът правилно не беше зачетен заради засада на нападателя.
Футболистите на Ейбар изобщо не мислеха за защита, а още от началото наложиха висока преса.
Столичани бяха на косъм от попадение в 11-ата минута, когато Карим Бенземе прехвърли вратаря, но в последния момент Хосе Анхел-Коте изчисти влизащата топка.
Не беше изминал и четвърт час и играта видимо беше разделена пред двете врати със следващи едно след друго положения. От това се възползваха домакините в 16-ата минута, когато след контраатака Гонсало Ескаланте вкара за 1:0. Ситуацията беше щателно разгледана чрез ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка беше взето правилното решение, че такава няма.
Реал не успя веднага да отговори. Чак в 35-ата минута "белите" създадоха опасност, когато Бейл стреля от фал, но вратарят Риесго усети намеренията на уелсеца и не промени позицията си на голлинита, като по този начин спаси.
В крайна сметка първата част завърши без "лос меренгес" да покажат някакво превъзходство. И все пак Солари не прибегна до промени на този етап. И нищо на терена не се промени. Домакините пак бяха достатъчно агресивни в пресата си, че съперникът изненадващо се задъхваше. Така в 52-ата минута Кукурейя отново показа настойчивост и спечели спорна топка, след което последва пас към Серхи Енрик и гол за 2:0.
Домакините веднага нанесоха и трети удар, след като в 57-ата Кике направи 3:0. И тук с ключова роля беше Кукурейя.
Гостите бяха в тежък нокдаун и в 62-ата минута Тибо Куртоа спаси 100-процентов шанс, след като защитата пак беше хваната неподготвена.
Едва сега Солари вкара Иско в игра, като извади Лука Модрич, за когото това беше пореден слаб двубой.
Чак около 70-ата минута станахме свидетели на положения пред вратата на Ейбар. Тогава Бензема пропусна при няколко ситуации. До края обаче не се случи нищо съществено и Реал си тръгна сломен.
Във вторник "белите" ги очаква още по-тежко гостуване - на Рома в ШЛ, а след това през уикенда на "Бернабеу" идва Валенсия.