ЦСКА (Москва) допусна първа загуба за сезона в Евролигата, Химки спечели като гост на Жалгирис

Черногорският тим Будучност нанесе първа загуба за сезона на ЦСКА (Москва) в Евролигата по баскетбол за мъже. В среща от деветия кръг в Подгорица домакините спечелиха срещу силния руски тим с 93:92 (17:21, 18:28, 30:18, 28:25).

Данило Николич вкара кош 6 секунди преди сирената и донесе успеха на Будучност, а в последната атака Кори Хигинс пропусна да отбележи две точки. За победителите най-резултатен беше Ърл Кларк с 18 точки, а 17 добави Неманя Гордич. За ЦСКА Москва се отличи Нандо де Коло с 19 точки.Руският тим е в челото на класирането заедно с Реал (Мадрид) и Фенербахче (Турция). Трите отбора имат по осем успеха в девет мача.

Руският Химки постигна втора поредна победа в турнира, след като спечели като гост Жалгирис (Литва) с 84:83 (19:26, 18:13, 21:18, 26:26). Двата тима имат по 3 победи и 6 загуби, но Жалгирис няма успех от началото на сезона като домакин в пет мача. За Химки Алексей Швед се отличи с "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 асистенции. Джордан Мики добави 20 точки. Американецът с български паспорт Дий Бост игра 15:25 минути и се отличи с 2 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка, но не успя да се разпише. Брандън Дейвис се отличи с 23 точки и 13 борби за Жалгирис.

Испанският Баскония победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 86:77 (20:12, 24:20, 29:23, 13:22). За домакините Торнике Шенгелия завърши с 16 точки, 7 борби и 7 асистенции.
Гръцкият тим допусна четвърта загуба за сезона. Кийт Лангфорд вкара 33 точки за Панатинайкос. С 20 точки на френския национал Тома Юртел Барселона надделя над Олимпия Милано (Италия) с 90:80 (24:25, 29:17, 21:12, 16:26). Испанският тим записа шеста победа в турнира в девет мача.