Берое отвя Славия

Волейболистките на Берое (Стара Загора) надиграха като гости Славия с 3:0 (25:15, 25:20, 25:17) в мач от 4-ия кръг на женското първенство на България, който се игра този следобед в столичната зала "Панайот Пондалов".

Така старозагорки, водени от Петър Дочев, записаха трета победа в НВЛ-жени, като с една 1 и 9 точки заемат 2-о място във временното класиране. Тимът на Славия пък записа 2-а загуба, като с 2 победи и 6 точки се намира на 5-а позиция в таблицата.

Още от началото гостенките от Берое заявиха амбиции за победа, като започнаха отлично. Беройки направиха разлика и я запазиха докрай, като оставиха "белите" на 15 точки. Във втората част Славия се опита да затрудни съперничките си като поведоха с 16:14, а играта продължи до равностойно до 19:19. В този момент старозагорки, отново, показаха повече класа отбелязаха три последователни точки и се откъснаха с 22:19. Това бе преломен момент и гостенките спечелиха гейма с 25:20. В третия гейм Берое отново имаше водеща роля на полето и спечели мача след 25:17 и 3:0 за 70 минути игра.