Хърватия на крачка от триумфа в "Купа Дейвис"

Хърватия е на малка крачица от спечелването на титлата за "Купа Дейвис", след като Марин Чилич надделя над Жо-Вилфред Цонга след 6:3, 7:5, 6:4 за два часа и 17 минути игра. Срещата между двамата се игра пред хиляди зрители в Лил, а хърватите дръпнаха с 2:0 победи над Франция и така са само на един успех от титлата.
В играта на Цонга си личеше, че той се е потрудил здраво, за да се подготви за този мач, макар че отсъства целия вече изминал сезон заради проблем с коляното. Въпреки това обаче класата и моментната форма на неговия противник бяха на по-добро ниво. В първия сет Чилич проби в шестия гейм и след това си взе подаванията, за да поведе със сет в резултата.
Вторият сет бе решен след един единствен пробив в предпоследния единадесети гейм в полза на хърватина. Третият сет също бе решен от един единствен пробив, който падна в петия гейм.