Етър направи 26:26 в Свиленград, Деси Николова отчая домакините

Ценно равенство 26:26 постигнаха хандбалистките на Етър 64 (Велико Търново) при гостуването си на Свиленград в мач от 5-ия кръг на първенството на А РХГ при жените. Двата отбора направиха крайно интересен мач, в който домакините водеха комфортно чак до 48-ата минута, но после етърки обърнаха резултата и в края както можеха да спечелят, така и да загубят. Финалната серена, обаче, прозвуча при равенство 26:26.

Срещата започна равностойно, но постепенно "амазонките" от Свиленград наложиха волята си и в 18-ата минута вече водеха с 11:6. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева намалиха пасива и почивката дойде при 15:12 за домакините. Добрата игра на етърки продължи и в 38-ата минута те сведоха пасива само до гол – 17:16. После отново Свиленград дръпна и 12 минути преди края имаше сериозна преднина от 22:17. последваха силни минути на "виолетовите", които с добра игра в защита и точен мерник в атаките обърнаха нещата до 25:26 две минути преди края. Изключителен мач отново направи вратарката Деси Николова, която направи 22 спасявания в мача, както и отрази три от общо петте дузпи за домакините. Минута преди края Свиленград изравни, а в оставащите секунди първо етърки направиха пропуск, а после домакините спечелиха 7-метрово хвърляне, но Деси Николова отново бе безпогрешна и двата тима си разделиха по точка.

Най-резултатни на етърки бяха Данислава Петрова с 9 гола, която вкара всичките 8 дузпи за гостенките, и Маги Христова с 8 попадения.

В друг мач от кръга водачът Бъки допусна първата си загуба – в Шумен от домакините с 22:26 (9:12), а Ники спорт загуби от Поморие с 29:35 (12:14). Така интригата на върха отново се завърна – води Бъки с 8 точки, пред Свиленград и Етър – с по 7, и Шумен с 6 точки. В следващия кръг великотърновки, които до момента имат три победи, едно равенство и една загуба, приемат на 1 декември Ники спорт (Сливница).