Победителят от Macau GP Дан Тиктъм ще дебютира във Ф2 в Абу Даби

Пилотът от академията на Ред Бул Дан Тиктъм, който спечели известното състезание по улиците на Макао тази неделя, ще направи дебют във Формула 2 на финала на шампионата в Абу Даби този уикенд. 19-годишният състезател не успя да победи Мик Шумахер във Формула 3 този сезон, но след победата си в Макао получи подарък от Ред Бул. Участието на Тиктъм във Формула 2 бе потвърдено от Международната автомобилна федерация (ФИА).

Очаква се следващия сезон Тиктъм да кара в японските серии Супер Формула. Попитан дали може успоредно със Супер Формула да проведе и кампания във Формула 2, Тиктъм отговори, че би го направил с удоволствие.

Отборът на Ред Бул във Формула 2 се управлява от бащата на шефа на Ред Бул Кристиан Хорнер. Към момента тимът няма състезателна двойка за следващия сезон.

Тиктъм на няколко пъти този сезон бе свързван със състезателно място във Формула 1 с Торо Росо, но така и не успя да спечели суперлиценз, който да му позволи да кара в шампионата. Британецът може да направи това с участие в зимен шампионат. Освен него за състезателното място в Торо Росо е спряган и пилотът от Формула Е Алекс Албън. Той обаче бе подписал договор с Nissan за следващия сезон и От Торо Росо срещат затруднения в преговорите с Nissan.