Небойша Видич недоволен, въпреки победата в Белгия: Бяхме ужасни

Балкан завърши първата групова фаза в турнира за Купата на ФИБА Европа с трудна победа в Белгия със 78:75 над Белфиус Монс Ено, но старши треньорът на ботевградчани Небойша Видич не бе доволен от играта на своите възпитаници. Балкан си беше гарантирал продължаване в следващата фаза още миналия кръг, а Видич заяви за balkan-basket.com, че единственото хубаво е победата и класирането напред.

"Бъдещето ще ни даде отговор дали това е нивото на качество, което имаме в отбора, или има някакви други причини. Впечатлението, което остава над другото е, че се чувствам смутен, защото водя отбор, който направи 22 грешки и 16 асистенции. Нямам думи за това. Числата говорят повече от всеки други коментар.

Бяхме ужасни днес. Единственото добро нещо е, че победихме отново и достигнахме първо място в нашата група. В съблекалнята след мача казах на моите играчи, че, ако играем по този начин, ще завършим 0-6 в следващата фаза.

Разбира се, имаше някои причини днес за играта ни - Танксли Ефианай не се чувстваше добре. Опитахме с него, но той има стомашен вирус и не можеше да играе. Венци (Петков) все още не е на 100% готов, въпреки че отново показа днес качества в атака. Това момче е наистина специално за нашето нападение, но не можех да му дам повече минути, защото не можеше да ни помогне в защита, колкото се нуждаехме. Има причини, заради които можем да кажем ок, ние играхме без двама играчи, но останалите играчи трябва да подобрят игра и да покажат някакво качество.

Oчаква ни тежка работа. Имаме два дни почивка и след това се заключваме в залата и гълтаме ключва.", заяви Видич.