Академик приветства казахстанци в Балканската лига с разгром (галерия)

Академик Бултекс 99 (Пловдив) се върна към победите и вгорчи дебюта на казахстанския Барсъ (Атърау) в Балканската лига по баскетбол. Българите надиграха пропътувалите няколко хиляди километра съперници в ролята на символични гости в София, където казахстанците ще изиграят три поредни домакинства в турнира и спечелиха с отлична разлика срещу новаците в надпреварата - 102:61.

32 Атърау (Казахстан) - Академик Бултекс 99 61:102

Пловдивчани си осигуриха доста добра преднина още в първата част, която завърши 27:15 за тях, а в оставащите 30 минути спокойно контролираха случващото се на паркета в залата на столичното училище “Сейнт Джордж”. Треньорът на “студентите” Дарко Костич използва доста сериозна ротация и даде шанс за изява на абсолютно всички баскетболисти в състава си. Втората четвърт също бе на сметката на Академик Бултекс 99 и така на почивката гостите вече бяха напред с 51:30.

Дистанцията между двата тима продължи да се увеличава и през третия период, който финишира при почти 30 точки повече за Академик - 74:46. В последната част единствената въпросителна бе дали българите ще стигнат до 100 точки, а в крайна сметка срещата завърши с 41 точки повече за родния отбор и краен резултат 102:61.

Това бе втора победа в четири мача за Академик. Барсъ от своя страна започна участието с в Лигата с поражение, а утре и в четвъртък ще изиграе още две домакинства в София - срещу Берое (Стара Загора) и македонския Кожув (Гевгелия).

Дайшон Найт завърши като най-резултатен за победителите със своите 20 точки, към които добави 8 асистенции. Николай Николов и Питър Олисемека имаха силни включвания от пейката, съответно с 15 и 11 точки, а от стартовата петица Васил Бачев и Никола Вуйович реализираха по 10 точки.

Боян Бакич с 19 и Павел Илийн с 10 вкараха най-много за Барсъ.

ГАЛЕРИЯ

Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg

БАРСЪ (АТЪРАУ) - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) 61:102 (15:27, 15:24, 14:23, 15:28)