Китай завърши наравно срещу Палестина

Китай завърши наравно 1:1 срещу Палестина в контрола в последния мач на селекционера Марчело Липи като домакин преди началото на турнира за купата на Азия. Това беше трето равенство в последните четири мача за китайците в подготовката за надпреварата в ОАЕ през януари. Липи е в Китай от ноември 2016-а година и се очаква да напусне поста си след края на континенталния шампионат.

Сяотин Фън изведе китайците напред в резултата в деветата минута с глава, а голмайсторът на местното първенство Лей У почти увеличи преднината на домакините пет минути преди почивката. Рами Хамадех обаче отби удара над гредата и палестинците получиха шанс за равенство. Те стигнаха до него с попадение в 62-та минута на Абдаларих Ал Бадари.