Митов: Доволен съм, Хебър върви по план (видео)

Старши треньорът на Хебър (Пазарджик) Николай Митов изрази задоволството си от факта, че веднага след като стъпи накриво, тимът му се върна на победния път. Клубът от стадион “Георги Бенковски” надигра трудно с 3:2  като домакин Миньор (Перник) и не само че отново има четири точки аванс на върха в Югозападната Трета лига, но и със сигурност ще зимува на първата позиция.

“Вървим по план. Действително победихме Миньор с гол в края. И аз не искам да чакам последните минути за решаване на мача в наша полза, но така се случи. Като цяло продължавам да мисля, че в такива срещи са важни само трите точки. На този етап имаме субективни и обективни причини, които ни лимитират по отношение на играта и представянето на терена, но аз ще си ги запазя за себе си. В същото време отново поздравявам момчетата за волята, характера и старанието. Трябва да сме доволни, че победихме отбор с доста опитни футболисти, играли в „А” и „Б” група”, коментира Николай Митов.

“Радвам се, че всички противници срещу нас играят на максимума, защото така ще растем като отбор. Щом сме вкарали 3 гола, а сме допуснали 2, трябва да съм по-доволен от хората в офанзивната част. Тепърва ще анализираме защо ни вкараха два гола. Не искам да омаловажавам попаденията на Миньор, но те бяха елементарни и станаха факт от наше заспиване във фаза отбрана. Но то е така – ако няма грешки, няма да има и голове”, каза още наставникът на Хебър.

80 Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник)

“До момента имаме 6 победи и 1 равен, откакто поех отбора и съм доволен, че в тях надиграхме силни съперници – Вихрен, Пирин (Разлог), а сега и Миньор. Това са все тимове с опитни футболисти. Да не забравяме, че перничани построиха селекцията си през лятото с цел атакуване на първото място в групата. Като цяло имаме още много работа преди да достигнем нивото на отбор, който аз искам да виждам на терена – лидер и същински кандидат за „Б” група”, коментира Митов.