Спортика с убедителна победа в Югозападното дерби

Благоевградският женски футболен отбор Спортика победи с 4:1 Риал Ковачевци. Срещата на стадион "Христо Ботев" бе от 8-ия кръг на Държавното първенство, между единствените два отбора от Югозападна България в женския ни футбол. А това бе и последното домакинство за момичетата от Благоевград за тази есен.

През първото полувреме момичетата на Радослав Креснички не приличаха на себе си и губеха с 0:1 след гол на Полина Ръсина от фаул.  През втората част те обаче вкараха цели 4-ри попадения и спечелиха убедителна победа. Попаденията бяха на Здравка Парапунова, Антонина Шопска, резервата Емили Дамянова и автогол на гостите от Ковачевци.

В срещата имаше много положения и за двата отбора, които нацелиха по два пъти гредите. Следващата седмица Спортика гостува на Локомотив Стара Загора в последна среща от есенния полусезон.