Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Вратар вкара куриозен гол в исторически мач (видео)

Йордания победи Индия с 2:1 в първия приятелски мач между двата тима в историята. Двубоят се игра в столицата на Йордания Аман и ще се запомни и с гола, който отбеляза капитанът и вратар на Йордания Амер Шафи Махмуд Сабах в 25-ата минута. Стражът първо улови изстреляната от вратаря на Индия топка, а след това изненада колегата си от противниковия тим с коварен удар, при който топката прехвърли Гурпреет Сандху.

Необичайното попадение позволи на Йордания да поведе с 1:0 в резултата, а в 58-ата минута Ихсан Хадад бе точен за 2:0. Автор на гола за индийците стана Нишу Кумар в 61-ата минута.