Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Левски Лукойл разби Рилски спортист пред погледа на Пини Гершон (ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Левски Лукойл остана единствения непобеден отбор от началото на сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер столичани се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) със 105:84 (22:23; 32:18; 25:24; 26:19) в двубой от VII кръг, който се игра в столичната зала „Универсиада“ и бе изгледан от легендарния треньор Пини Гершон.

57 Левски Лукойл - Рилски Спортист 105:84

Христо Захариев беше най-полезен за победителите и приключи с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 10 борби, Патрик Рембърт също се отличи с двойни показатели - 19 точки и 10 асистенции, а Миливое Мийович приключи със 17 точки.

Джейлън Дженкинс вкара 21 точки за самоковци, а Мартин Маринов добави 16 точки.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие, а след 10 минути игра баскетболистите на Рилски спортист имаха крехка преднина от една точка – 23:22.

Втората част започна с две точки на Йордан Бозов за Рилецо, но след това домакините от Левски Лукойл поеха пълен контрол върху събитията на терена. „Сините“ се възползваха от факта, че играчите в подкошието на съперника натрупаха лични нарушения, което обърка играта на самоковци, а под другия кош Рембърт и компания бяха безпощадни и на почивката столичани вече водеха с 13 точки – 54:41.

В началото на второто полувреме двата тима отново си размениха ролите, след като този път гостите от Самоков бяха по-концентрирани, а Маринов, Георгиев и Дженкинс бяха безпогрешни и стопиха изоставането на тима си до шест точки – 54:60. Случващото се в тези минути принуди Константин Папазов да вземе прекъсване, а веднага след подновяването на играта Рембърт, Аврамов и Мийович бяха точни от зоната за три точки и Левски Лукойл отново се откъсна с двуцифрен аванс, който се запази до края на периода – 79:65.

Заключителните десет минути започнаха добре за гостите след точни стрелби на Бозов и Дженкинс за 70:79, но това бе всичко по-интересно в мача. В оставащото време домакините от Левски Лукойл контролираха напълно събитията на терена, като не оставиха никакъв шанс на съперника си да помисли за обрат, а последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на столичани

Левски Лукойл – Рилски спортист 105:84 (22:23; 32:18; 25:24; 26:19)

Левски Лукойл: Д.Иванов 16, Аврамов 12, Захариев 22, Рембърт 19, Мийович 17 (Великов 5, Карамфилов, К.Иванов, Николов, Кръстанов, Маравич 7, Робинсън 7)

Рилски спортист: Георгиев 6, Маринов 16, Гуджино 7, Дженкинс 21, Харис 8 (Бозов 11, Маринчешки 11, Хаджирусев, Гелов, Васов, Едуърдс 4)