Коста Рика изненада Чили, Санчес вкара, но и изпусна дузпа

Отборът на Коста Рика победи с 3:2 като гост Чили в контрола. Костариканците поведоха с 3:0 след голове на Кендал Уестън (36’, 59’) и Роналд Матарита. След това домакините върнаха две попадения чрез Себастиан Вегас (70’) и Алексис Санчес (90’).

В 36-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Уестън се разписа с глава. В 59-ата отново той удвои преднината на своя тим след изпълнение на корнер. Само пет минути по-късно Коста Рика вече водеше с 3:0 след попадение на Матарита. В 70-ата минута Чили намали изоставането си, когато удар на резервата Николас Кастийо срещна напречната греда, но с добавката си Вегас прати топката във вратата. В 82-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Уестън, но звездата на тима Алексис Санчес стреля в средата на вратата, което позволи на вратаря Естебан Алварадо да спаси с крак. В последните секунди на редовното време Санчес все пак успя да се разпише за крайното 2:3.