Късен гол на Катар шокира 8-ия в света Швейцария

Домакинът на Мондиал 2022 Катар победи като гост Швейцария с 1:0 в приятелски мач, игран в Лугано.
Отборът на Катар, който е 96-и в световната ранглиста на ФИФА, спечели срещу осмия в света с гол на Акрам Афиф четири минути преди края на двубоя.

Домакините уцелиха две греди, но не успяха да отбележат попадение, докато катарците създадоха още няколко отлични възможности.

"Първото полувреме беше много лошо за нас, а второто малко по-добро, но не мога да кажа, че съперниците ни не заслужаваха победата", заяви селекционерът на домакините Владимир Петкович.

На 18 ноември Швейцария ще играе срещу Белгия в Люцерн в мач от турнира Лига на нациите.