Димитър Кузманов отпадна на двойки

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис червени кортове от сериите "Чалънджър" в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.

Кузманов и Артур Де Грееф (Белгия) загубиха от Мартин Куевас (Уругвай) и Уго Делиен (Боливия) с 3:6, 1:6 за 43 минути.

Българинът продължава участието си на сингъл, след като снощи достигна до четвъртфиналите.

Кузманов победи поставения под номер 7 Джанлуиджи Куинци (Италия), 150-и в световната ранглиста, с 6:2, 6:3 за 66 минути.

Кузманов заработи 15 точки за световната ранглиста и 1460 долара, а в спор за място на полуфиналите ще играе срещу квалификанта Бастиан Мала (Чили).

22-годишният чилиец е 552-и в световната ранглиста. Двамата не са се срещали досега.